Pärnu Vanalinna Põhikooli digiblogi
  • Päevaraamat
    • Õpilaste tööd
  • Pärnu Linna Digipööre
  • Pärnu Maakonna Digipööre
  • Õpime progema!
  • Digivahetunnid
    • Digivahetundide kalender
    • Galerii
  • Koolist
    • Kontaktid

Pärnu Vanalinna Põhikooli
​digiblogi

Sisekoolituspäev kopra talus

21/10/2014

 
Toimub õpetajate sisekoolituspäev. Täna on teemaks õppekava uuendamine. Õppekava, mis jõustus 1. septembril 2014, tõi kaasa uue üldpädevuse – digipädevus. 
Täna arutletaksegi, mis see va digipädevus on ja missugused saavad olema meie kooli rõhuasetused digipädevuse kujundamisel. Mõeldakse nii õpilaste, õpetajate kui ka koolijuhi digipädevuse peale. Kõik käib ikka komplekselt.

veebiseminaril

21/10/2014

 
Picture
Sel ajal, kui ülejäänud kolleegid arengukavaga tegelesid, osalesid Piret Ja Diana veebiseminaril "eTwinningu plaanid 2014/15 õa"

õpetajad kasutavad ära iga vaba hetke, et õppida...

17/10/2014

 
Huvitav, mida keemikul, inglasel ja emakeeleõpetajal üksteisele jagada on? 

paaristöö 

17/10/2014

 
3.b klass tegi õpetaja Tiiu Maide juhendamisel loodusõpetuses paaristööd kasutades "Miksikese" e-teste ja info otsimiseks eesti selgroogsete kogu http://bio.edu.ee/loomad/ aadressil. Oli suur rõõm vaadata, kuidas nutiseadmete abil lapsed oma teadmisjanu rahuldavad.

kuldvillak eesti keele tunnis

17/10/2014

 
Õpetaja Mare Hallop soovis katsetada veerandilõpu kordamiseks eQuizShow keskkonnas koostatud kuldvillakut: http://www.equizshow.com/play/20081

IXc klass sai jagatud kaheks grupiks ja kordamine/mäng algas ... Põnevust tekitas punktiarvestus, mida sai pidada otse mängutabeli all, aga ühtlasi tuli läbi arutada, korrata õpitud materjal. Samas saab lingi anda ka individuaalselt kordamiseks igale õpilasele.

keemia

16/10/2014

 
9. klassi väikeklassi õpilased kasutasid keemias äppi Elements 4D, et näha, millised on metallid ja mittemetallid lihtainena ning ainete reageerimisel nägid ka reaktsioonivõrrandit ja uut ainet.

kahoot

16/10/2014

 
9.v klassi õpilased Krista ja Marcus  õppisid kirjanduse tunnis laulupeo ajalugu. Kahooti kasutades korrati üle kõik see, mis jäi meelde Koidula muuseumi külastusest.

äpid

16/10/2014

 
Õpetaja Reet Mõis õppis ise õpiäppe tegema ja veerandilõpu tundides saidki õpilased neid testida. Matemaatikas kasutati õpiäppi 20 piires liitmise kinnistamiseks, eesti keeles täis-ja kaashäälikuühendite kordamiseks ning loodusõpetuses õpiti tundma puid. Et õpiäppi avada, õpiti kasutama QRkoodi. 

inglise keel

16/10/2014

 
Õpetaja Airi Kurg jätkas õpilastega I veerandi viimastel nädalatel sõnade õppimist ja harjutamist www.quizlet.com lehe abil. Nii kolmandikel-neljandikel kui ka seitsmendikel ja kaheksandikel oli seekord võimalik oma sõnadetöö teha just Quizlet'i pakutavat testi kasutades, tulemused olid suurepärased. Lisaks oli 3. ja 4. klassil võimalik külastada

http://www.eslgamesplus.com/ lehekülge, kust leitavate mängude abil sai sõnavara kinnistada ja ühtteist juurdegi õppida. Kolmandikud eelistasid „memory“-tüüpi mänge (http://www.eslgamesplus.com/memory-games/), neljandikud juba sõnade otsimist  (http://www.eslgamesplus.com/word-search-puzzle-games/) või ristsõnu (http://www.eslgamesplus.com/interactive-crossword-puzzles/), teema said õpilased ise valida. Seitsmendikud harjutasid aegasid, mõtiskledes lihtmineviku ja kestva mineviku erinevuste üle, abiks harjutus, kus iga täidetud lause järel sai selle õigsust kohe ka kontrollida – www.bit.ly/1o7Jgq2

2014 alustajate 2. võistlus - ruut

15/10/2014

 
Robootikaringi õpilaste teiseks ülesandeks on aja peale ruudukujulise lihtsa raja läbimine. 
Ülesande kirjeldus:
Rada on 100cm x 100cm ruut. Start ja finiš on ühe ruudu tipu juures. Rada tuleb läbida puhtalt st robot ei tohi puudutada rajamärke. Arvesse läheb puhta läbimise aeg. Õpetaja Väino Tuisk

Järelaitamistund

15/10/2014

 
Õpetajad õpivad Learning APPSe looma

Tähekese ja hea Lapse viktoriin

15/10/2014

 
Meie koolist osaleb ligi 50 algklasside last üleriigilisel Tähekese ja Hea Lapse e-viktoriinil. See on tore võimalus terve aasta vältel lugeda ajakirju ja iga kuu lahendada koos teiste Eesti lastega e-viktoriini. Digipöördele kohaselt lahendasid 12 3.b klassi last täna viktoriini nutitahvlitel ja see oli väga mugav.

veebiklass

15/10/2014

 
1.a klassi õpilased kordasid koos õpetaja Kadi Rinaldoga Veebiklassi keskkonnas esimesel veerandil õpitut.

inglise keele tund

15/10/2014

 
8.väikeklassi inglise keele tunnis kordasid õpilased õpetaja Malle Šaldaga grammatikat - jaatavate, eitavate lausete ning küsimuste moodustamine ja kasutamine lihtminevikus. Kasutasime keskkonda www.ego4u.com

digitunnid pärnu linna õpetajatele

14/10/2014

 
Täna andsid lahtiseid digimatemaatikatunde  kaks õpetajat: Anne Kaare 5.klassis ja Reet Mõis 2. klassis.

Õpetaja Anne oli kogu tunni ülesanded koondanud Padleti veebitahvlile ja õpilased said sealt järjest ülesandeid omas tempos lahendada. Ülesanded olid mitmekesised ja põnevad, alates peastarvutamisest ja lõpetades ristsõnaga matemaatiliste mõistete kohta.

Õpetaja Reet pidas esimese poole tunnist klassis, kus õpiti uut teemat ja teise poole tunnist arvutiklassis, kus lapsed said erinevate LearningAppside ja e-ülesannetega õpitut korrata. Õpiti ja korrati geomeetrilisi kujundeid. Õpilased olid osavad arvutikasutajad ja nutikad lahendajad.

emakeeletunnid

14/10/2014

 
Tähestikku ja häälikute tundmist läheb elus ikka vaja. Õpetaja Mare Hallop tegi viiendate klassidega vastavateemalisi harjutusi Miksikeses ja Lerningappsis.

Sorteerimisharjutuses ilmuvad häälikud ükshaaval ekraanile. Kastike tuleb kohale ära vedada, alles siis saab järgmist näha. Töö tehtud, saab enesekontrolli teha ja seejärel oma vastuseid vajadusel korrigeerida nii kaua, kui TUBLI! ekraanile ilmub.

Et õpetaja Ele Jaanimägi oli heaks võimaluseks õpilasi testida pakkunud Socrative`i keskkonna, siis lapsed-õpetaja seda koos katsetasidki.
Pärast vastuse ärasaatmist ilmus igaühe ekraanile kohe küsimuse õige vastus. 

keemia

14/10/2014

 
Õpetaja Ly Kupri juhtimisel kasutati 8. klassi väikeklassi õpilased keemias äppi Elements 4D, et teha tutvust keemiliste elementidega. 

Elisa kinkis Vanalinna koolile 30 tahvelarvutit

13/10/2014

 
PRESSITEADE:
http://www.parnupostimees.ee/2952337/elisa-tootajate-annetuste-eest-kingiti-parnu-koolile-30-tahvelarvutit


5. lahtine tund pärnu linna õpetajatele

9/10/2014

 
Õpetaja Ele Jaanimägi 8. a klassi bioloogiatund. http://padlet.com/ele_jaanimagi/8abio

Vene keel

8/10/2014

 
Vene keele tunnis kordasid 9.b klassi õpilased õpetaja Galina Voronovskaja abiga sõnu  ning omadus ja nimisõna ühildumist. Kasutati  LearningApps äppi.


Jotformi tööleht

8/10/2014

 
Picture
4.a klassis andis õpetaja Anne eesti keele kodutööks lastele valida kahe töö vahel. Üks neist oli eesti keele töövihiku täitmine ja teiseks valikuks oli teha kodutöö oma nutiseadmetega. Nutiseadmega tehtavaks kodutööks oli Jotformi tööleht, kus tuli ennast tutvustada ja saata see õpetajale QR koodina. Peaaegu pooled õpilased valisid nutisedamega tehtava kodutöö. Ja tulid sellega ka suurepäraselt toime. 4.a klassil on QR koodi lugemine ja ka tegemine kenasti selgeks saanud.


digimatk

8/10/2014

 
3v. ja 4.v klassi õpilased käisid matkapäeval koos oma õpetajate Anu ja Kristinaga Soomaal Riisa rabas. Erinevad juhised matkateekonna läbimiseks ja ülesannete täitmiseks olid antud QR-koodidega ja läbitud kilomeetreid mõõdeti RunKeeperiga. Lisaks erinevatele ülesannetele tuli otsida ja oma nutitelefoniga pildistada tuntumaid rabataimi. Selline viis matka läbida meeldis lastele väga ja kui kellelgi nutitelefon hästi töötada ei tahtnud, siis jagati enda oma kaaslastega.

4. lahtine tund pärnu linna õpetajatele

8/10/2014

 
3.b klassi õpetaja Tiiu Maide andis kolleegidele lahtisi digitunde...
Tunni kordavas ja harjutavas osas kasutas õpetaja LearningApps keskkonnas enda loodud õpiäppe, mis aitasid õpilastel just õpitavat teemat omas tempos harjutada.
Picture

Read More

me ei ole päris digiärapööranud

8/10/2014

 
Digiteema on meil väga laiahaardeline, aga vahetunnid on meil endiselt vahvad - lauamängud ning 1. ja 9. klassi mänguvahetunnid.

v klassis on ees sõnavara kontrolltöö

8/10/2014

 
Picture
5-ndaid klasse ootab ees kontrolltöö, kus on vaja ära tunda ja kirjutada võõrsõnu, liitsõnu, tuletisi. Mitmes järjestikuses tunnis kasutati õppimiseks Miksikese erinevaid harjutusi, mida sai teha nii lauaarvutis kui nutiseadmetes. 

Õpetaja Mare Hallop koostas Miksikese Keelemiksis sorteerimisharjutuse, kus õpilased vedasid sõnad kasti õige pealkirja alla. Teine harjutus oli esitatud sõnagruppidele kas pealkirja kirjutamine või loetellu sobimatu sõna leidmine. 

Võõrsõnade õigekirja ja tähenduse leidmise ülesanded olid Miksikese e-vihikus, liitsõnade ja tuletamise ülesanded e-töövihikus.

<<Previous
Forward>>

    Päevaraamat

    Päevaraamat kajastab Pärnu Vanalinna Põhikooli igapäevaseid õppetunde, kus on kasutatud nutiseadmeid, digivahendeid või on rakendatud uuenduslikku õpet.


    Picture
    digivahetunnid
    Õpilugu

    DIGIÕPIK
    Eesti k. TV V kl.
    Targalt netis
    Läbivad teemad
    Lingikogu

    Postitused

    May 2016
    April 2016
    March 2016
    February 2016
    January 2016
    December 2015
    November 2015
    October 2015
    September 2015
    June 2015
    May 2015
    April 2015
    March 2015
    February 2015
    January 2015
    December 2014
    November 2014
    October 2014
    September 2014
    August 2014


    Kategooriad

    All
    3D
    ABC Magnetic
    AppInventor
    Avatud Tunnid
    Avita Etund
    Blubbr
    Code
    ColarMix
    Crossword Labs
    Digiõhtu
    Digipööre
    Digivahetund
    Dvolver
    Elisa
    Ettevõtlik Nutiveerand
    ETwinning
    Figurerunning
    Flipbook
    Foto
    Geomudel
    Glogster
    Google
    HEV
    Joform
    Joonistamine
    Juhendid
    Kahoot
    Keeleope
    Keemia
    Kemizoo
    Konkurss
    Konverents
    Koolibri E-õpik
    Koolitus
    Koomiks
    Kubbus
    Kuldõun
    Kuldvillak
    Kunst
    Learning Apps
    Lensoo Create
    Liitreaalsus
    Loodus
    Matemaatika
    Mathletics
    Miksike
    Mõistekaardid
    Muusika
    Nutiseadmed Tunnis
    Nutivõistlus
    Ohutus
    Õpikeskus
    Opiveeb
    Padlet
    Pärnu Linna Digipööre
    Pärnu Linna Digipööre
    Photopeach
    Plickers
    PowToon
    Pranglimine
    Prezi
    Programmeerimine
    QR Kood
    Quizlet
    Rahvakalender
    Robootika
    Rühmatöö
    Runkeeper
    Scratch
    Socrative
    Sõnapilv
    Sõnar
    Sport
    Storyjumper
    Studiblue
    Stupeflix
    Tähed
    Taskutark.ee
    TeamUp
    Tinkercad
    Tricider
    Turvaliselt Internetis
    Üritused
    Uuringud
    Veebitahvlid
    Video


    Picture

    Suurtoetaja

    Picture

    RSS Feed

Powered by Create your own unique website with customizable templates.
  • Päevaraamat
    • Õpilaste tööd
  • Pärnu Linna Digipööre
  • Pärnu Maakonna Digipööre
  • Õpime progema!
  • Digivahetunnid
    • Digivahetundide kalender
    • Galerii
  • Koolist
    • Kontaktid