Tartu Ülikooli Pärnu Kolledžis on külalised Itaaliast ja nad põikasid täna hetkeks ka meie majja õpetaja Ave Soodla inglise keele tundi. Kuna loovtööde kaitsmisel tundus, et antud klassis on nii mõnigi keskkonnateadlik õpilane, valis õpetaja tunni teemaks "Recycling".
Tunni kulg oli järgmine: Koostati taaskasutamise-alane "vasteaed" Answergardenis. See andis võimaluse võrrelda õpilastele juba teadaolevat sõnavara õpikus tooduga - siin aitas meid Quizlet, mille abil käisime korra uuest sõnavarast üle. Seejärel pidid õpilased iseseisvalt läbi töötama kolm õpikulehekülge ning kogutud teadmiste ning kõigi kättesaadavate infoallikate toel tegema testi Testmoz´is. Hinded oli "5" - "4", üks "3" jäi ka sekka. Tunni lõpetas Kahoot!, teemaks jätkuvalt "Taaskasutus" Kuna noored olid liiga kiired, tegid nad ettepaneku itaallasi kiusata eestikeelsete täpitähtede väljahääldamisega. Külalised olid sellega lahkelt nõus ning andsid endast parima:) Soomes Vantaal eesti keele õpetajatena töötavad Mari-Liis ja Tiina tõid meie kooli digitegemistega tutvuma Soomes elavad ja kooliskäivad eestlastest põhikooliõpilased. Õppereis korraldati tublimatele ja motiveeritumatele õppijatele.
Meie õpilastele oli huvitav kuulata kahe riigi haridussüsteemi erinevustest ja sarnasustest. Naabrid rääkisid, et sügisel osteti koolidele tahvelarvutid (32 000 õpilast/16 000 tahvelarvutit) ja õpetajate koolitamine juba tasahilju käib… Soome õpilastel oli põnev näha, kuidas meie kooli õpilased nutiseadmeid kasutades õpivad. Kohtumise ajal näitasid 4. a ja 9. a klassi õpilased külalistele tahvelarvutites enamkasutatavaid keskkondi, mida meie õpetajad soovitavad õppimiseks. Samal ajal tutvustas Soomes töötav õpetaja Mari-Liis keskkonda, mida seal kasutatakse Eesti lastele keele õpetamiseks ja mille loomisest ka tema osa võttis „Retk Eestimaale“ http://www11.edu.fi/retki_viroon/ Õppemäng on mõeldud 3.-6. klassi õpilastele eesti keele harjutamiseks ja mõnusaks vahepalaks tunnis. Oli tore kogemuste vahetamise päev!
õpetaja Eve Hirvela emakeeletunnis oli õpilastel ülesandeks valitud teemal koostada koomiks PowToon keskkonnas ja seda hiljem klassis esitleda.
Enamus õpilastele meeldib ise omas tempos avastada uut internetis. Nutikad netikasutajad saavad võimaluse abistada mahajääjaid. Õpilased, kes akadeemiliselt pole alati priimused, saavad eduelamuse. Kaaslaselt ei häbeneta abi küsida. Kõik tahavad esitlusel saada kiita. Pingutatakse ja ei jäeta tööd esitamata. Tunnis valitseb töine meeleolu. Õpetaja Mare Hallop koostas Elisa e-koolituse keskkonnas IX c klassile küsimustiku Kiviräha "Rehepapi" sisu kohta. Küsimustele saab vastata kahte moodi: valikvastusega ja ise vastuse teksti sõnastamisega.
Kuigi kõik õpilased olid keskkonnaga seotud, tekkis mõnel tõrkeid testile ligi pääsemisega ja mõnel tuligi töö paberilehel teha (samad küsimused). Testi kontrollimine on hõlbus: küsimused on kõik korraga näha ja järel ülevaade - kogu klassi õigete vastuste protsent. Kui avada vastused Exelis, näeb ka kõigi õpilaste vastuste sõnastamist (nii valikvastuse kui oma teksti puhul). Kontrollida on mugav, sest pärast on tabeli peal kirjas kogu töö võimalik punktide arv ja õpilase saadud punktid. Jääb üle vaid hinne panna.Parandada on mugav: küsimus ja kõigi vastused järjest. Iga õpilane saab pärast seda, kui õpetajal kontrollitud, vaadata oma tulemust samast Elisa e-koolituse keskkonnast.
|
Päevaraamat
Päevaraamat kajastab Pärnu Vanalinna Põhikooli igapäevaseid õppetunde, kus on kasutatud nutiseadmeid, digivahendeid või on rakendatud uuenduslikku õpet. Postitused
May 2016
Kategooriad
All
Suurtoetaja |