Eesti Infotehnoloogia ja Telekommunikatsiooni Liidu üleskutsel on märtsikuus käimas üle-eestiline algatus "Reaalainetega edukaks", mille eesmärgiks on tõsta noorte huvi tehnoloogia arengu ja reaalainete vastu ning näidata nende praktilisi rakendusvõimalusi igapäevaelus nii reaalaladel kui mujal. Algatusega soovitakse näidata noortele, mil viisil e-oskused muutuvad järjest enam oluliseks erinevate tööde tegemisel. Pärnu Vanalinna Põhikoolis toimusid AS Elisa meeskonna poolt läbi viidud elulised matemaatikatunnid 6.-8. Klasside õpilastele. Külalisõpetajad Kaija, Anu ja Kristiina seostasid koolis õpitavaid matemaatikateemasid praktilise eluga. Õpilased said väga hea ülevaate sellest, kuidas AS Elisa töötajad igapäevaselt oma tööüleandeid täites vajavad oskust arvutada, võrrelda, analüüsida ja järeldusi teha. Seejärel moodustasid õpilased meeskonnad ja lahendasid matemaatikaülesandeid, mis nõudsid lisaks arvutamisoskusele ka ettevõtlikkust ja loogilist mõtlemist. Kiiremaid ja õigesti vastanuid premeeriti meenetega. Võistkondade registreerimiseks kasutati Padleti seina ja vastused koguti kokku Google Sheetsiga. 5. klassi ringitunnis kasutas õpetaja Mare Hallop tahvelarvuteid. Esmalt sai oma arvamust avaldada varem vaadatud filmi kohta AnswerGarden keskkonnas. Õpilased nägid kohe, kuidas vastused ekraanile sõnapilve moodustasid. Seejärel otsiti Google`ist Juhan Liivi luulet. Igaüks valis endale meeldiva teksti ja luges seda klassi ees kõva häälega teistelegi.
14. märts on emakeelepäev. Traditsiooniliselt korraldavad koolid emakeelega seotud üritusi kogu nädala. Kuna eesti keele ainesektsioonis oli juba sügisel plaani võetud, et Pärnu Vanalinna põhikooli korraldada on emakeelepäevaga seotud üritus, otsustasid õpetajad Eve Hirvela, Mare Hallop ja Eda Käsper arvesse võtta oma digipöörde kogemusi ja nii kuulutatigi Pärnu linna koolide 5.–9. klassi õpilastele välja luuletuste võistukirjutamine veebitahvlil: töö koostada kolme- kuni viieliikmelistes rühmades Piratepad- või Titanpad-veebitahvlil, vahetada kirjutamisjärge, igaühel vaid üks-kaks rida korraga.
14. märts on emakeelepäev. Traditsiooniliselt korraldavad koolid emakeelega seotud üritusi kogu nädala.
Kuna eesti keele ainesektsioonis oli juba sügisel plaani võetud, et Pärnu Vanalinna põhikooli korraldada on emakeelepäevaga seotud üritus, otsustasid õpetajad Eve Hirvela, Mare Hallop ja Eda Käsper arvesse võtta oma digipöörde kogemusi ja nii kuulutatigi Pärnu linna koolide 5.–9. klassi õpilastele välja luuletuste võistukirjutamine veebitahvlil: töö koostada kolme- kuni viieliikmelistes rühmades Piratepad- või Titanpad-veebitahvlil, vahetada kirjutamisjärge, igaühel vaid üks-kaks rida korraga. Loe edasi... 02.03.2015 toimus Vanalinna Põhikoolis ülelinnaline eripedagoogide digikoolitus. Eesmärk oli tutvustada õpiäppe, mille abil kõneravi- ja õpiabitunde teha õpiraskustega õpilastele huvitavamaks. Õpetaja Anne Kaare tutvustas LearningAppsi keskkonda, kus on olemas palju äppe juba valmiskujul ja näitas võimalusi, kuidas ise uusi äppe luua. Õpetaja Ele Jaanimägi tutvustas Kahooti keskkonda ja õpetas QR koodi looma. Mõlemad keskkonnad pakkusid eripedagoogidele huvi ja üheskoos nõustuti, et digivahendid aitavad suunata õpiraskustega õpilaste tahtmatut tähelepanu.
|
Päevaraamat
Päevaraamat kajastab Pärnu Vanalinna Põhikooli igapäevaseid õppetunde, kus on kasutatud nutiseadmeid, digivahendeid või on rakendatud uuenduslikku õpet. Postitused
May 2016
Kategooriad
All
Suurtoetaja |