20. aprillil toimus Pärnus ülelinnaline digitundide päev, kus kõikide Pärnu linna koolide õpetajad kasutasid oma ainetundide ühe osana nutiseadmeid.
Läbiviidud nutitundide kohta panid juhendajad kirja tunnikirjelduse, harjutuste viited ja rakendused. Kogutud materjalist panime kokku ühiskasutatava digiõpiku. Head kasutamist! 21. aprillil toimus Pärnu Vanalinna Põhikoolis 1. nutivõistlus, mis kuulub linna olümpiaadide ja võistluste nimekirja ning mille tulemusi arvestatakse alates 2016. aastast Noore Teaduri märgi omistamisel.
Võistlus oli kaheosaline: veebiohutuseteemaline test ning loovülesanne nutiseadmes; ning kolmes vanusegrupis: 4.-6. klassi õpilased; 7.-9. klassi õpilased; 10.-12. klassi õpilased. Nooremast vanusegrupist saavutasid 1. koha Pärnu Ülejõe Gümnaasiumi õpilased, ühe punktiga jäi neile alla Kuninga tänava Põhikool ning tubli kolmas koht läks Sütevaka Humanitaargümnaasiumi võistkonnale. Ka põhikooli vanema astme 1.koha viis koju Ülejõe Gümnaasium. Ühe punktiga jäi neile alla Pärnu Vanalinna Põhikooli meeskond ning kolmanda koha saavutasid Mai Kooli õpilased. Gümnasistide vanusegrupis läks esikoht Koidula Gümnaasiumi võistkonnale, 2. koha saavutasid Sütevaka HG õpilased ning kolmandale kohale tuli Pärnu Ühisgümnaasiumi võistkond. Võistluse käigus loodi õpilaste poolt erinevaid nutirakendusi, veebiraamatuid, interaktiivseid teste jms 20.sajandi jazzmuusikud Äpp Euroopa riikide lippudest. Testi oma teadmisi! Õpime tähestikku Lisaks tehti võistluse jooksul valmis ka kolm rakenduse prototüüpi MIT App Inventoriga 1. Küberkiusamine 2. Jooksu motivatsioon 3. Matemaatika Pilte üritusest leiab siit Ettevõtliku Nutiveerandi projekti raames oli täna Pärnus ülelinnaline digitundide päev, kus Pärnu linna koolide õpetajad kasutasid oma ainetundide ühe osana nutiseadmeid. Läbiviidud nutitundide kohta panid juhendajad kirja tunnikirjelduse, millest hakkame koostame nn ühiskasutatavt nutitundide digiõpikut.
Digiõpik asub aadressil: http://vosk.eu/ Projekti eesmärgiks on: 1. suurendada õpetajate digipädevust; 2. anda õpetajatele võimalus oma IKT alaseid oskuseid ja teadmisi ainetundides rakendada; 3. luua ühiskasutatav õppematerjali andmebaas Loodav õppematerjalide kogu jääb avatuks ja seda saavad kõik õpetajad hiljem vabalt kasutada. Samuti hakkab sinna hiljem juurde lisanduma temaatilisi materjale, linke, uudiseid jne. Täna olid meie kooliga tutvumas Tammsaare lasteaia lapsed, kes järgmisel aastal kooliteed alustavad. Päev algas 6. klassi õpilaste näitemängu „Isevärki koolitund“ nautides. Kui päris tundi jõuti, olid igale mudilasele abiks 4. ja 5. klasside õpilased, kes õpetasid lasteaialapsi ja –õpetajaid tahvelarvutit kasutades joonistama ja näitasid, kuidas selle vidina abil õppimise lihtsamaks ja põnevamaks saab teha.
Programmidest kasutati FingerPaint, PaintJoy, Padlet ja ColarMix. Lasteaialaste valminud tööd Nädalavahetusel toimunud HITSA Hariduskonverentsil "NUTT tuleb peale" osalesid Pärnu Vanalinna Põhikooli õpetajad seekord koolitajatena, juhendades mitut erinevat töötuba.
Klassiõpetaja Anne Kaare tutuvustas meie õpetajate suurt lemmikut - "Learning Apps" keskkonda. Ajaloo õpetaja Maris Vain ja emakeele/kirjanduse õpetaja Mare Hallop koos haridustehnoloog Diana Veskimägiga viisid läbi VOSK rakendamise teemalise töötoa, rääkides oma kogemustest VOSK e Võta Oma (nuti)Seade Kaasa rakendamisel koolitundides. Õpetati ka mitmeid erinevaid keskkondi ja tehti läbi veebipõhiseid teste. Haridustehnoloog tegi ka ettekande Tipptund konkursile esitatud tööst "Digivahetund -võti haridustehnoloogile digipädevuse tõstmiseks koolis." Alates 1999 aastast on Vanalinna Põhikoolis II poolaasta tippürituseks õpilaskonverents. Õpilaskonverentsi eesmärgiks on iga õpilase arengu toetamine, eduelamuse pakkumine. Õpilaskonverents kogu oma ettevalmistamise käiguga on suunatud õppe- ja kasvatustöö põhieesmärkide täitmisele.
Nooremate õpilaste jaoks on Pärnu Vanalinna Põhikooli õpilaskonverents lõppenud. 4. klasside õpilaste seast valiti võitjateks Frida ja Mart. Nende ettekandeid saab kuulata ja vaadata siit... Frida "Animatsioon" Mart "Arvutimängud" Hariduse Infotehnoloogia Sihtasutus kuulutas välja kõikidele õpetajatele ja õppejõududele konkursi oma innovaatilise õpiloo tutvustamiseks läbi kaamerasilma. Konkursi eesmärgiks oli tutvustada põnevaid õppetegevuse lugusid, mida õppetöös rakendada info- ja kommunikatsioonitehnoloogia (IKT) abil. Haridustehnoloog Diana esitas konkursile meie digivahetundide loo, mis võitis 2. koha. Vaata videolugu 9.klassid on põhikooli geograafias jõudmas lõpusirgele. Viimaseks teemaks on Euroopa majandus ja Euroopa Liit. Selleks, et Euroopa riigid ja Euroopa Liidu riigid paremini selgeks saaks, palus õpetaja Ele koostada neil Stop Motion Studio äpi abil animatsioon Eruoopa Liidu tekkest ja arengust. Mis riigid selle asutasid? Kes hiljem ühinesid? Millised on üldse Euroopa Liidu riigid? Joonistades igal vastuvõtu aastal El-i ridadesse astujad riigid eri värvi, jääb vajalik info palju põnevamal moel ja lausa märkamatult meelde. Näiteid tulemustest: http://padlet.com/ele_jaanimagi/9ageo
Teistele klassidele on efektsemaks eeskujuks siiani olnud Elisabethi, Killu ja Gerta töö. Vanalinna koolis toimus ülelinnaline õpioskuste olümpiaad 4. klasside õpilastele. Samal ajal kui õpilased ragistasid ajusid, tutvusid kaasasolnud õpetajad tahvelarvutite võimalustega ja erinevate nutirakendustega. Osa võeti ka digivahetunnist, kus õpetaja Ele näitas Googles hinnatavate testide loomist Flubaroo lisandmooduliga.
Meie kooli külastas Valga põhikooli meeskond. Õpetajad Mare, Eve ja Tiiu lubasid uudistajad lahkesti oma tundidesse vaatama, kuidas õpilased "uutmooodi" õpivad, Väino tutvustas taristut, Anne ja Tiiu tegid kiirülevaate sellest, missuguseid keskkondi nemad õppetöö organiseerimisel enam kasutavad ning Kaire ja Diana andsid ülevaate digipöörde käigust. Jagamiserõõm on kõige suurem rõõm.
Pildigalerii 6b tegi loodusõpetuses 7.aprillil kontrolltöö Eesti loodusvarade teemal. Teema oli mitmekülgne, hõlmas looduskaitset, maavarade tundmist, energiaallikate kasutamist sõltuvalt rahvastikutihedusest, Eesti atlase kasutamisoskust ning isegi Eesti Vabariigi Põhiseadusesse piilumist. Õpetaja Ele lasi õpilastel eelmisel päeval rühmad moodustada ja kokku leppida, kes võtab kaasa vajalikud vahendid, kuna töö oli avatud materjalidega. Lepiti kokku, et kui keegi haiguse tõttu puudub, siis saab ta mõnes rühmas tööd ikkagi kaasa teha facebook'i või skype'i kaudu. Üks puuduja oli, kuid ta viibis väljaspool Eestit ja teeb töö hiljem endale sobival ajal.
Haridustehnoloog Diana Veskimägi digiõhtueelne intervjuu Vikerraadios. Eestikeelse intervjuu link on siin (intervjuu algus kell 11.39) Venekeelse intervjuu link on siin. Neljapäeva lõunaks saabusid ootamatult koolimajja uued koolilauad ja keset koolipäeva tekkis vajadus vana koolimööbel minema toimetada. Õpetaja Ele kohanemisvõime on imetlusväärne - traditsioonilise füüsilise keskkonna puudumine ei sega õpetajal õppetöö organiseerimist ja õpilastel õppimist...
8.a klass õpetaja Ele bioloogia Stop Motion Studio padlet lülijalgsete eluviis õppimine 1. aprillil toimus meie koolis juba teine digiõhtu, mille jooksul toimusid töötoad http://bit.ly/1Gev6uH, kus huvilistel oli võimalik tutvuda sellega, kuidas kasutatakse meie ainetundides digivahendeid õppimisel, kordamisel ja õpitu kinnistamisel. 24 meie kooli õpetajat tutvustasid oma ainetundides enam kasutust leidnud nutirakendusi ja õpikeskkondi, mis oskuslikul kasutamisel on õpilasi arendavad. Töötubades said osalejad ise reaalselt õppimisprotsessis osaleda ja erinevaid digivahendeid ja õpikeskkondi katsetada. Õpilasesinduse liikmed korraldasid internetiturvalisuse teemalise lastehoiu, kus ringmängudega vaheldumisi tutvustati internetis käitumise reegleid ja vaadati üheskoos internetiohutuse teemalisi animafilme. Töötubadest võttis osa 86 huvilist, kellest enamiku moodustasid Pärnu linna ja maakonna koolide õpetajad. Osalesid ka Vanalinna kooli lapsevanemad. Digiõhtu töötubade materjalid on osalenute tarbeks koondanud kokku http://goo.gl/wo4E12 Digiõhtul osalejate tagaside: http://bit.ly/1y75Mo3 Aitäh osalejatele! Korraldajatele jäi jagamisrõõm :) Pildigalerii digiõhtust http://on.fb.me/1MT0F13 8. klassid õppisid bioloogias lülijalgseid lõbusal moel. Iga paar või rühm sai loosiga ühe lülijalgse ning nad pidid uurima selle kohta elementaarseid asju: välimus ja kehakuju, elupaigad, liikumisviis, toitumine ja paljunemine. Lõpptulemus pidi valmima videoklipina ning postitatuna padleti lehel. Nad kasutasid selleks äppi Stop Motion Studio ning video valmistamiseks kulus päris palju aega, kuna enne oli vaja välja mõelda idee ning meisterdada vajalikud taustad ja loomad. Kasutati joonistusi, väljalõikeid, ajakirjade pilte, plastiliini ning olemasolevaid vahendeid, nt lillemotiivi pinalil. Valminud videod tekivad vaikselt padleti lehtedele.
http://padlet.com/ele_jaanimagi/8abio http://padlet.com/ele_jaanimagi/8bbio 6.klass õpib Eesti maavarasid ning õpetaja Ele mõtles panna neid proovile, katsetades nende hakkamasaamist Geomudeliga, millega õppeaasta alguses tegelesid 9. klassid. Kuna rühmatöö on 6.b jaoks tavapärane ja sujuv, siis uurisid nad ka Geomudelit kaaslastega koos. Mudeliga tutvumine võtab aega, aga kui asi oli juba käpas, siis said kõik kenasti hakkama ning loodetavasti on arusaam Eesti pinnakihtidest nüüd laiem. Geomudeli abiga leitava info testimiseks sooritasid nad socrative'i keskkonnas 5 küsimusega testi.
http://www.gi.ee/geomudel/ Geomudel on hea õppevahend, kuna on ühtmoodi kasutatav nii lauaarvutis, tahvlis kui ka nutitelefonis (arvutis veebipõhiselt ning nutiseadmetes äpina) 4. b klass koos õpetaja Piretiga kasutas sel nädalal kunstitunnis joonistamisel tahvelarvutite abi. Joonistati pilte ja kaarte lihavõtete teemadel rakenduses FingerPaint. Kõigepealt joonistati sõrmega kujundid ette, valiti värv ning värviti. Kõige lõpuks kujundati pildi taust.
Ühiskonnaõpetuse tunnis kasutasid õpilased koos õpetaja Marisega rakendust “SimpleMind”, millega on võimalik koostada mõistekaarte. Esialgu koostasid õpilased iseseisva mõistekaardi oma vihikusse ning seejärel koostati ühiselt kokkuvõtlik mõistekaart “SimpleMind” rakendusega.
|
Päevaraamat
Päevaraamat kajastab Pärnu Vanalinna Põhikooli igapäevaseid õppetunde, kus on kasutatud nutiseadmeid, digivahendeid või on rakendatud uuenduslikku õpet. Postitused
May 2016
Kategooriad
All
Suurtoetaja |