Eelmise õppeaasta eTwinningu projekt "The story from the colors box" pälvis Euroopa kvaliteedimärgi. Projekti vedasid Piret Preimann, Ave Soodla ja haridustehnoloog Diana Veskimägi. Kaasa lõid kõik klassiõpetajad. Suur kiitus neile! 4.b klass õppis loodusõpetuse tunnis õpetaja Piret Preimanniga Avita etunni õppesisuga arvutiprogrammi järgi teemat "Gloobus". Kogu etunni materjal oli ühes kohas, ka õpik. Slaidiprogrammi järgi õpiti selgeks gloobusega seotud mõisted, vaadati üheskoos pilte, täideti töölehti. Tunni lõpuks kinnistati õpitut veel veebikeskkonnas www.taskutark.ee, kus vaadati gloobuse videod.
Algul tutvuti kirjavahemärkide kasutamise süsteemiga ja seejärel täitis igaüks harjutuse, otsides Sõnarist abi.
Veebimaterjali usaldusväärsuse ja andmete õigsuse kontrolli tegi klass töövihiku harjutuses 29, milles tuli nn valesti koostatud Vikipeedia artikkel kontrollida-parandada, lisada tuli viide veebilehe kohta, mille abil korrektuuri tehti. Tänasest päevast alates on kõikidel 3.b klassi lastel TARK MEES TASKUS ehk laadisime oma nutiseadmetesse uue toreda ÄPI TaskuTark, mille abil saame õppida ja harjutada matemaatikat, eesti keelt ja loodusõpetust.
Kõikide õpitavate teemade kohta on lühike kokkuvõte ja vahvad harjutused. Täna täiendasime TaskuTarga abil oma teadmisi lindudest ja korraga sai klass linnulaulu täis, täitsa kevade tunne tuli! Kunstiõpetuses valmistas 3.a klassi õpilastele suurt põnevust õpetaja Piret Karu juhendamisel ColarMix 3D piltide värvimine. http://colarapp.com/ Äpi abil hakkasid kõikide laste pildid justkui elama.
6 v klassi õpilased kasutasid uute teadmiste omandamiseks loodusõpetuse tunnis koos õpetaja Marju Danzigeriga Taskutarga keskkonda ja teadmiste kinnistamiseks LearningApps keskkonda. 5.a ja 8. väikeklassi õpilased tegid õpetaja Malle Šalda inglise keele tunnis oma esimesed valikvastustega äpid. 5.a klassi teema oli "The Fourth if July", 8. väikeklass tegi äpi teemal "The Picadilly Circus". Kasutati keskkonda LearningApps.org, kuhu on mõlemale klassile tehtud ühine töökeskkond. Samasugust kõiki aineid hõlmavat klassikeskkonda kasutavad ka 3. v klassi õpilased õpetajate Anu Vihuri ja Malle Šalda eestvedamisel.
Õpetaja Liliana Kesteri tunni teemaks oli "Aed ja põld elukeskkonnana"
Tund algas ülesannete lahendamisega JotFormi keskkonnas. Seejärel koostasid õpilased ristsõnu Crossword Labs keskkonnas ning saatsid ristsõnad õpetaja meilile. Neid saame järgmises tunnis lahendada. 3.b klassi õpilased harjutasid õpetaja Tiiu Maide eestvedamisel seda, kuidas erinevaid keskkondi kasutades kõige paremini õpitavat materjali omandada. Skeem oli järgmine:
Head homset kontrolltööd! 2.a klassi õpilased õppisid arvutitunnis arvutamist Kahootiga. See mäng meeldis meile väga, sest õpilased said kohe teada õiged vastused ja nii jäid liitmise ja lahutamise tehete tulemused hästi meelde.
Õpetaja Ave Soodla andis lahtise inglise keele digitunni 3.b klassis. Miks just 3.b? Sellepärast, et nende noorte inimeste digitaalne pädevus on keskmisest kõrgem ning lisaks on neil kõigil olemas oma nutiseadmed.
Mida tunnis tehti? Kõigepealt korrati Quizlet´is sõnavara, millega eelmine veerand lõpetati. Seejärel kasutati pisut traditsioonilist „chalk and talk“ metoodikat ning siis tagasi digiasja juurde Lear LLLearningapps on turvaline ja kergesti erineva õpisisuga täidetav keskkond, mis võimaldab harjutada sõnavara või struktuure, mille õpetaja on välja valinud. Lõpuks pandi korratud sõnavara ning keelestruktuurid kokku järgmises ülesandes, mis õpilasteni jõudis ristsõnana. Kuna järgnev suurem ülesanne pidi olema Kuldvillak, siis oli vaja õpilased tiimidesse jagada. Seda tehti TeamUp´i kasutades. Sel moel sattusid paaridesse täiesti ootamatud lapsed, aga see oligi põnev. Kuldvillakut mängiti kirglikult ning võitjaks osutus tandem Aleksander ja külalisena osalenud Jete-Mia ema. Well done! Tund möödus kiiresti ja lapsed olid väga tublid! Mis tegemata jäi ja muret valmistas? Esimestes tundides selgus, et õpilaste WiFi on väga nõrgaks jäänud, seetõttu lapsed seekord oma nutiseadmeid kasutada ei saanudki. Lisaks jäi tund liiga lühikeseks, et näidata ära veel üks tore vidin – ChatterPix. Oktoobrikuus kasutasid 8. ja 9.klassi õpilased õpetaja Merike Ehapalu juhendamisel keemias õpitu kinnistamiseks:.
Õpetaja Helvi Põder viis läbi 1. v klassis matemaatika digitunni, kus õpilased kasutasid Koolibri e-õpikut. Lapsed kontrollisid ise selle abil oma vastuseid. Mis oli valesti, sai iseseisvalt õigeks parandatud. Mare Hallop lasi V klassis võõrsõnade kordamiseks lahendada LearningAppsis ristsõna. Quizletis sai pildile vaste kas kirjutada või valida. Õpilasi paelus aga rohkem ülesanne, kus aja peale pidi kokku viima pildi ja seda märkiva võõrsõna. Seejärel sai lahendada Miksikese e-testi võõrsõna tähenduse ja õigekirja peale.
Et üle oli korratud silbitamise ja poolitamise põhimõtted, oli hea teha harjutust Kubbus, kus tuli lugeda ära silpide arv sõnas, et vastused õigesse kasti vedada. Õiget silbitamisoskust oli võimalik kontrollida Miksikese i-harjutust tehes. Kel veel aega üle jäi, otsis LearningAppsist harjutuse sulghääliku kohta ja sai lünki täitma hakata. 3.a klass kasutas töölehe täitmiseks õpetaja Piret Karu juhendamisel loodusõpetuses e-raamatut „Linnud, keda võime kohata talvel“ . Tunni teises pooles mängiti Learning APPS keskkonnas lindude teemalisi mänge.
Peale koolivaheaega soovivad kõik lapsed rääkida sellest, millega nad vaheajal tegelesid, see võtab tavaliselt palju aega... Õpetaja Tiiu Maide organiseeris 3. b klassis ühiskirjutamise veebitahvlile - kõik said oma vaheajast kirjutada ja samas ka lugeda, millega teised tegelesid.
Õpetaja Maris Vain alustas teise õppeveerandi esimest 9.b ajalootundi eelmisel veerandil õpitu kordamisega, kasutades Jeopardy "kuldvillaku" keskkonda. Õpilased moodustasid 5 meeskonda ning oma teadmisi sai proovida viie erineva kategooria alal: aastaarvud; majandus; ajaloolised isikud; lepingud, paktid ja konverentsid ning Suurbritannia ja Prantsusmaa ajalugu. Mäng oli väga põnev ning selgus, et õpilaste suurepärased teadmised ei olnud vaheaja jooksul ununenud.
Täna külastas Konguta kooli õpetajate naiskond meie kooli. Nad osalesid meiega digivahetunnis, külastasid õpetaja Anne Kaare matemaatikatundi ja õppisid koos meie õpetajatega tundma Samsungi klassiruumitarkvara.
Oli väga kosutav vahetada mõtteid digipöörde ja üleüldiselt koolielu üle. Üheskoos tõdesime, et küll see digipööre on ikka hea asi. Täna tutvusid õpetajad Samsungi klassiruumitarkvaraga. Õpetajaks oli meie oma kooli vilistlane Stanislav Voronovski.
Digivahetunnis õpetas Marje Vaan õpetajatele pilditöötlemist. Ja loomulikult tegid õpetajad end veelgi ilusamaks...
Õpetajad osalevad HITSA koolitusel "Hariduslike erivajadustega õpilaste õpe ja IKT". Koolitajaks on meie oma kooli endine õpetaja Tuuli Koitjärv.
|
Päevaraamat
Päevaraamat kajastab Pärnu Vanalinna Põhikooli igapäevaseid õppetunde, kus on kasutatud nutiseadmeid, digivahendeid või on rakendatud uuenduslikku õpet. Postitused
May 2016
Kategooriad
All
Suurtoetaja |