Raamatukogu juhataja Angela üllatas koolipere sünnipäeva puhul kooli ajaloojoonega, mille abil on väga hea minevikku meenutada.
5.a klass kordas õpetaja Mare Hallopiga üle häälikuühendite mõisted ja õigesti kirjutamise põhimõtted, mille järel õpilased proovisid oma teadmisi Learningappsi harjutuse abil praktikas rakendada (http://learningapps.org/1228609). Et mõnesse pinki töövahendit ei jagunud, andis õpetaja välja ka oma isiklikud telefoni ja tahvli ning kasutada olnud kooli tahvli.
Seejärel saadi QR-koodi lugeja NeoReaderi abiga otseühenduse HotPotatoesi lünkharjutustega lihthääliku pikkuse ja kaashäälikuühendi kohta. Põnevust jagus ja kõik õpilased said teema selgeks. 3.b klass pidas sellel digipöörde aastal kooli sünnipäeva ka pisut teistmoodi. Õpetaja Tiiu eestvedamisel tehti digitaalne sünnipäevatahvel, kust said lapsed lugeda kooli ajaloo kohta, minna otselingiga vaatama otseülekannet ja lahendada õpiäppi, mille põhjaks oli kooli tutvustav video.
Otseülekanne saalist tegi tänase päeva tõeliselt põnevaks , nii said lapsed jälgida ka teiste klasside esitlusi. Digipöörde meeskond annab täna Tallinnas aru, mida oleme saavutanud, aga sünnipäevast saame ikka osa...
Kaameramehele ei mahtunud pähe kõik see suurepärane info, mida Vanalinna õpilased ja õpetajad saavutanud on :) Eesti keele ja kirjanduse ning sotsiaalainete õpetajad otsustasid sel aastal koolis ünnipäevaks läbi viia kõikides klassides ühesuguste küsimustega viktoriini, et selgitada välja, kes tunneb oma kooli kõige paremini. Võitjad alles selguvad...
Esmaspäeval käis õpetaja Sirje 2.b klassi õpilastega matemaatika tunnis arvutiklassis. Täideti matemaatika e-töölehte liitmise ja lahutamise seose kohta. Oluline on, et laps oskab liitmiste vastuseid kontrollida lahutamisega ja vastupidi. Tekstülesanne töölehe lõpus on hea loogilise mõtlemise arendaja. Kiired tegijad said hakata pranglima. Pranglimisega saabki treenida peastarvutamise kiirust ja täpsust.
Neljapäevases loodusõpetuse tunnis õppisime tundma loomade kehaosi ja saime LearningAppsi keskkonnas harjutada. Mõni laps tegi harjutuse läbi mitu korda, et teema selgeks saada. Kinnistamine läbi mängu on tore! Kuigi digiseadmed on kooli vallutanud, ei toimu õppimine ainult koolipingis istudes ja nutitelefonis klõbistades. 7.klassi bioloogias tehti õpetaja Elega õuetund, kus õpilased pidid ise määrama linnuliike, kes elavad meie linnakeskkonnas. Õpilased teavad küll, milline on tuvi või tihane, aga õiget liiki seni nimetada ei osatud. Tunnitööks oli vajalik äpp "Talvine linnuaabits". Seda saime enne õueminekut uurida, tutvuda linnuliikidega. Õues pidid õpilased tegema pilte lindudest, mis postitati koos kirjelduse ja oletatava liiginimetusega padleti seinale. Tehtud pilti võrreldi äpis leiduvate linnuliikidega. Õpilaste üllatuseks nt ei ole tavaline vares mitte ainult vares, vaid hallvares või tuvi on hoopsi kodutuvi. Need tunnid andsid õpilastele vahelduseks võimaluse värskes õhus liikuda ning loodusainetele omaselt tunde õues läbi viia, kaasates teadmiste kogumiseks nutiseadmeid.
8.klassi geograafias on nutiseadmed kasutuses iga õpilase puhul erineval viisil. Nii tundide ajal kui ka kontrolltöid tehes on õpilasel võimalus infot otsida atlasest, õpikust või laiast maailmast neti kaudu. Õpetaja Ele põhjendus kõikide allikate kasutamisel on see, et tegelikult ei pea me tuupima fakte, vaid õppima leidma seoseid ning oskama nähtusi selgitada. Geograafias õpitav on selleks ideaalne väljund. Kontrolltööd on koostatud selliselt, et sõna-sõnalisi vastuseid kuskil ees ju ei ole, aga et vastata õigesti, on vaja piisavalt teadmisi, loogikat ja seoste tuvastamist; ning tegelikult ka nii õpikuinfo, atlase kasutamise oskuse ning lisainfo otsimist netist. Kuna õpilaste teadmised on erinevad, on neil materjale kasutades võimalus oma oskusi paremini analüüsida - kas ta on netist hea otsija või on ta tugevam õpikutarkuses ning vajab netist toetuseks vaid mõnda fakti; õpilased õpivad oma aega ise planeerima ja kasutama - mõni õpib ja tuubib kodus ning jääb netiinfole vaid viimasel võimalusel lootma, mõni jälle ei näe vaeva enne ning kontrolltöö ajal tuulab materjalides ringi. Lõppkokkuvõttes on õpilane saanud teatud teadmiste võrra targemaks ning selle abil, et ta ise otsib vastuseid, jätab ta teema ka paremini meelde. Geograafias plaanib õpetaja Ele sellise meetodiga jätkata, kuna nii ei tõsta mitte ainult teadmiste hulka, vaid arendab ka õpilast isiksusena.
PVPK esindus koos õpetaja Mare Hallopiga osales sel õppeaastal esmakordselt Eesti Lugemisühingu projektis, mis ühendab endas raamatute lugemist ja koolidevahelist internetipõhist arutelu. 21. novembril Laagri Koolis toimunud kohtumisel oli esmakordselt sisse toodud võistumängimine tahvelarvuti abil. Et uus küsimus üldse avaneks, tuli kas kohta pildistada või mingi situatsioon lavastada ja see pildistada.
8. väikeklassi õpilased õppisid geograafia tunnis savannide loomastikku ja taimestikku. Selle põhjal tuli koostada mõistekaart https://www.text2mindmap.com või http://flowchart.com keskkonnas.
Et vahet teha liitsõnal, tuletisel ja sama sõna erineva käändelõpuga sõna, koostas õpetaja Mare Hallop IXc klassi jaoks harjutuse (http://learningapps.org/1225696), mida tunnis kasutati. Kirjanduses ootas ees Miksikese kontrolltöö ja teadmisi sai veel testida harjutusega: http://web.zone.ee/tiia_lugemiskontroll/Lugemiskontrollid_I%20kooliaste/Kalevipoeg_v.htm Et "Kalevipoeg" on eesti rahva eepos, siis said õpilased data-projektori abil lugeda seinalt töölehelt erinevaid eeposte pealkirju, mille kohta tuli Internetist leida, mis rahva eeposega tegu on. Õiged paarid kirjutati vihikusse, et teadmist nii kinnistada. 8.v klassi õpilased õppisid Quizlet- i abil uusi sõnu vene keeles. Tunni lõpus jäi aega teha väike test vene multifilmide kohta blubbr.tv vahendusel.
Viiendad klassid lugesid läbi Rannamaa "Kadri". Nende tööülesanded olid veebitahvlil: http://padlet.com/marehallop/kadri. Sellelt sai näha ka oma eakaaslaste koostatud slaidikava ja blogi sissekannet. Paarikaupa katsetati õpetaja Mare Hallopi juhendamisel text2mindmap`iga tegelaskaarte koostada (näidis: https://www.text2mindmap.com/ZKLE9z7?controller=frontpage&method=index&map=ZKLE9z7)
Kui kellelgi oli jäänud veel Miksikeses "Kadri" sisukontroll puudumise tõttu tegemata, andis õpetaja võimaluse pärast tunde oma ülesanne tahvelarvutiga teha. Digipööre
Me koolis muutused on tekkind, laste õpihuvi kerkind. Uued nutiseadmed on tulemas, varsti me kasutusjuhendit lugemas. Käes meil Elioni tahvlid. Tea kas sööklaski veel kahvlid? Tunnis testime Kahootis, kaaslast tuvastame fotoshootis. Kuigi venes saime kahe on digipööre väga lahe. Koolis on meil uus Wifi see me netikiirust lihvib. Deivid Sibul ja Marten Põllumees 9.b klass Õpetaja Sirje kasutas 2.b klassi eesti keele tunnis äppi Taskutark. Lapsed laadisid äpi oma nutivahendisse ja tegid harjutust uuele õpitud reeglile, et s-i ja h kõrvale kirjutame enamasti k, p, t. Kellegi tulemus polnud alla 60%. Kes tahtis paremat tulemust, tegi harjutust mitu korda.
5. klassi õpiabi rühmas harjutasid õpilased matemaatika tunnis Kahootis korrutustabelit. See keskkond pole ainult hea tunnikontrollide tegemiseks, vaid ka harjutamiseks ja oma vigade analüüsiks. Lõputabelist sai igaüks teada, milles ta eksis. Harjutamine teeb meistriks! 2. v klassi õpilased tegid inglise keele tunnis oma esimese äpi keskkonnas LearningApps.org
Tunni eesmärgiks oli õppida kirjutama värve. Õpilased kirjutasid värvide nimetusi oma äppi tehes mitmeid kordi läbi. Kui enne tunni lõppu isiklik mäng oli valmis saanud, siis oli lastel rõõmu palju - miks nad veel neid õppima peavad, kui neil on juba kõik selge J 8. klassis kasutasid õpetaja Merikese õpilased aatomi ehituse õppimiseks videosid https://www.youtube.com/watch?v=R1RMV5qhwyE , https://www.youtube.com/watch?v=lP57gEWcisY
ja keemilise sideme tekkimise mudelit http://mudelid.5dvision.ee/ Videod andsid hea ettekujutuse aatomi ehitusest. Pärnu Vanalinna Põhikooli Õpikeskuse eestvedamisel toimus 20. novembril väikeklassidele lõbus- nutikas-sportlik kokkusaamine. Seekordne kohtumine ja viktoriin oligi mõeldud just nutiseadmete erinevaid võimalusi arvestades. Õpetaja Ene-Reet oli koostanud soojenduseks küsimused learningapps.com keskkonnas. See lihtne mäng aitas kõikidel kontrollida oma nutiseadmete töökindlust ja ühtlasi testis võistlejate teadmisi spordis. Põhivõistluse 20 küsimust tuli kõikidel lahendada kahooti.it keskkonnas. Tundus, et see oli kaasahaarav ja uusi teadmisi said kõik kohe juurde. Selle võistluse paremateks osutusid Vanalinna, Raeküla, Kuninga tänava ja Rääma kooli õpilased. Ainult natukene jäid nendest maha Ülejõe ja nooremad võistkonnad Raekülast ja Vanalinna koolist. Kokku osales võistluses 15 võistkonda. Kahooti.it eeliseks ongi see, et tulemused selguvad kohe. See tekitab hasardi ja õhina. Viktoriini kolmas osa koosnes muusikat ja sporti siduvatest küsimustest. Selles voorus said õpilased oma teadmisi kontrollida blubbr.tv vahendusel. Siin võitjaid ei selgitatud, aga kõik said hea tuju ja võimaluse iseennast testida.
Kohtumise teine osa oli linnas orienteerumine. Ka siin tuli kasutada nutiseadmeid. Ülesanded olid koostatud QR- koodidena ja distantsi pikkust mõõdeti runkeeper. com abil. Kõige tähtsam ülesanne oli kogu mäng läbida võimalikult lühikese teekonnana, kuid liiklusreegleid jälgides. Ülesanded olid väga erinevad ja infot võis leida seinal olevast QR- koodist, infotahvlitelt või trepiastmeid lugedes. Sellega said kõik võistlejad väga hästi hakkama. Liikumisaastat silmas pidades, täideti ülesanne suurepäraselt. Loodan, et sellest üritusest saab iga- aastane kohtumine. 3.a klass kasutas õpetaja Pireti juhendamisel õpitud teadmiste kinnistamiseks nutirakendust TaskuTark. Eesti keele tunnis korrati kontrolltööks i ja j-i reegleid, suurt algustähte ning lauselõpumärke. Loodusõpetuses vaadati toiduahela teemalist multifilmi ja õpilased koostasid joonise abil toiduahela.
Teema: Arvude võrdlemine
Ülesanne: Reis Pärnust Lääne-Virumaale, et külastada erinevaid kultuuriobjekte (Palmse, Vihula ja Sagadi mõis). Kasutati Google Mapsi , et mõõta vahemaid, võrreldi ja valiti sobivaim teekond. Kuna Google Maps näitab ka erinevate liikumiste võimalusi, siis oli eriti huvitav, sest sai võrrelda ka ajakulu. Õpetaja Marje Vaan kasutas inimeseõpetuse tundides internetiohutuse teema käsitlemisel oma kooli õpilaste tehtud õppevideot "Internetis käitu targalt" https://www.youtube.com/watch?v=CQOT2WNZcdw Tunnis arutati suhtluskeskondade kasutamist õpilaste hulgas, kasutades õpilaste läbiviidud küsitluse kokkuvõtet. 5.a ja 5.b klassi õpilased vaatasid 8.a klassi õpilaste poolt "Targalt Internetis" konkursi jaoks loodud internetiteemalist laulu. Laul on üleval targalt internetis kodulehel ja leiav ka youtubest. |
Päevaraamat
Päevaraamat kajastab Pärnu Vanalinna Põhikooli igapäevaseid õppetunde, kus on kasutatud nutiseadmeid, digivahendeid või on rakendatud uuenduslikku õpet. Postitused
May 2016
Kategooriad
All
Suurtoetaja |