Õpetaja Liliana Kesteri 5. a klassi loodusõpetuse tunnis oli teemaks "Vesi". Õpilastel oli kodune töö www.miksike.ee e-töövihikutest. Teha oli vaja katse vee tiheduse ja raskuse kohta.
6. a klassis oli loodusõpetuses teemaks "Mullaorganismid". Õpilaste teadmisi kontrolliti Kahootis. Grupitöös olid abiks nutiseadmed, et google otsinguga leida infot mullaogranismide kohta. Grupitöö tulemusi esitleti powerpointi esitlusega. 9. ja 8.klassi keemia tundides kasutas õpetaja Merike Ehapalu septembrikuus www.koolielu.ee leheküljel olevaid teste, mänge ja interaktiivseid harjutusi, et kinnistada õpitud teemasid. www.chemicum.com keskkonnas vaatasime keemia katseid, mida klassiruumis läbi viia ei saa. Kõiki mänge nutitelefonis mängida ei saanud, kuid siis grupeerusid õpilased kokku ja mängud said mängitud. See oli meeldiv vahepala keerukatele reaktsioonivõrranditele.
7.klassi inmeseõpetuse tunnis õpiti koos õpetaja Marje Vaaniga inimese arenguperioode. Kodutööna oli vaja panna kokku fotokollaaz. Igast arenguperioodist tuli leida sobiv pilt, kirjutada juurde, mis vanust hõlmab ja perioodi nimetus. Soovitus kasutada kuni murdeeani enda pilte, edasi oma perest ja sugulastest.
7. klassi ajalootunnis kasutas õpetaja Maris Vain sellist keskkonda nagu “piratepad” (http://piratepad.net/eQnup800dy). Tunni teemaks oli “läänikord ja läänipüramiid” ning õpilased pidid iseseisvalt teksti läbi töötama 4-liikmelistes rühmades. Seejärel logis iga grupp “piratepadi” keskkonda, kus nad nägid enda grupi küsimusi ning said küsimustele vastata. See keskkond on väga hea sellepoolest, et kohe kui õpilased midagi piratepadis kirjutavad, näeb õpetaja seda enda ekraanil ning saab jälgida õpilaste tööd ning kohe reaalajas kommenteerida küsimuse vastust (nt, et vastus pole piisav, kirjuta pikemalt ja põhjalikumalt). See võimaldab õpilastel paremini töötada ning paremaid hindeid saada.
5. b klass mõtles koos õpetaja Kaire Teemägiga läheneva kooli sünnipäeva peale. Üheskoos püüti tricider.com kasutades kokku leppida oma klassi etteaste.
9.a klass kordas koos õpetaja Pirgit Saarega loomaraku ehitust kasutades CoralMIX äppi, mis pani raku elama. Programm küsis ka küsimusi, kus tuli rakuosad ära tunda. Samuti oli ruumiliselt näha DNA väljumist rakutuumast.
Õpetaja Mare Hallop oli täna tõeliselt digi(ära)pööranud. Kui seni olid õpilased olnud ka arvutiklassis hädas, et ikka kellelegi töövahendit (ka nutiseadmete kasutamisega) ei jätku, siis täna sättis suur osa õpilastest end enesestmõistetavalt ümber laua, kasutamaks telefoni või tahvelarvutit. Nii mõnigi vaatas võidukalt õpetaja poole ja teatas: “Mul on täna oma tahvelarvuti!”
Reedel, 26. septembril pidas IXc järjekordselt maha digitaalsetes keskkondades toimetamise tunni. Ülesande juhendi pani õpetaja QR-koodi. Tund algas lugemisäpi otsimise ja "ostmisega" ning selle kasutamise seletamisega.
Õpetaja Kristina Uuemäe 3.a, 3.b ja 4.v klassi inglise keele rühmade õpilased kordasid sel nädalal õpitud sõnavara ja tegid tunnikontrolle Quizlet.com keskkonnas ning kinnistasid õpitud sõnavara läbi erinevate mängude ja harjutuste eslgamesplus.com ja learningchocolate.com internetikeskkondades. Lastel on tundides kaasas olnud ka oma nutitelefone ja tahvelarvuteid, kuid võimalusel eelistavad nad siiski arvuti kasutamist.
8.b klassi õpilane Gregor Käär tutvustas kirjanduse tunnis photopeachi võimalusi. Ühiselt leiti, et hea keskkond enesekontrolliks enne kontrolltöid.http://photopeach.com/album/j5dhfo
Õpetaja Heli Liivi õpilased kasutatasid 7.a ja 7.b klassis nutitelefone, et külastada lehekülge www.apmser.ee See lehekülg aitab koolinoortel analüüsida enda igapäevast toitumist ning võrrelda erinevaid toiduaineid. Nii on võimalik teha toidu valimisel õigeid valikuid. Sisestades menüü valikusse kogu päeval söödud toidu ja vajutades analüüsi saab vastuse, milliste toitainete tarbimisele peaksid enam tähelepanu pöörama, et oleksid terve. Ampser leheküljel on ka mälumäng, mis esitab erinevat laadi küsimusi toiduainete ja toitainete kohta. Hiljem saab võrrelda tulemusi teiste vastajate tulemustega. 8 klassid tutvusid õpetraja Eve Hirvela juhtimisel Padleti keskkonnaga ning panid virtuaalsele plakatile illustreeritud luuletuse saiast ja sügisest ning õpetused veebikeskkondade kasutamise kohta (ristsõna ja kuldvillak).
http://padlet.com/ollinokaisa/i40rjvducjut http://padlet.com/ollinokaisa/bw5l3soywdvi http://padlet.com/maarjataheke/fseyzy9v3q76 4. b klass koos õpetaja Piret Preimanniga tutvusid eesti keele tunnis googli otsinguga. Tunni teemaks oli "Kuidas leida õige raamat?" Õpilaste ülesandeks oli raamatute pealkirjade või autorite järgi googli otsingut kasutades otsida lisainfot etteantud raamatute kohta ja otsustada, missuguse raamatu nad endale lugemiseks raamatukogust laenutada tahavad. Oma valikuid põhjendati klassile.
7. klassi tüdrukud on osavad ilusate fotode töötlemises. Enelin näitas programmi imikimi.com võimalusi ja Saskia rääkis programmist picmonkey.com. Seekord olid õpilaste osas nii õpetajad Tiiu ja Ene-Reet kui ka 5. ja 7. klass.
Õpetaja Ele Jaanimägi geograafia tunni teemaks oli Eesti geoloogia. Teema lihtsamaks arusaamiseks kasutasid õpilased geomudelit "Virtuaalne Eesti maapõu". Mudel on saadaval internetist ning võimalik alla laadida ka äpina. Mudelis saab kasutada kolme erinevat funktsiooni, milleks Eesti pinna pooleks lõikamine ja erinevate kihtide vaatamine erinevais paigus; puurimine ehk konkreetse punkti geoloogilise läbilõike uurimine ning info, kus on kirjas iga ajastu kivimikihtide kohta kirjeldus tekkimise ja materjalide kohta. Lisaks saab kõiki kihte üksteise pealt maha koorida ja nö korrata ajalugu ja tulla tänasesse päeva pinnamoe kujunemise mõistes.
Kunstiõpetuse tunnis sooritasid õpilased õpetaja Pille Tahkeriga kontrolltesti eelnevalt õpitud 14. – 18. sajandi kunstistiilide kohta. Testi avamiseks kasutasid õpilased QR-koodi ning testi koostamiseks kasutas õpetaja HotPotatoes, mis on vabavarana saada olev tarkvaraprogramm. Teadmiste kontroll nutiseadme kasutamisega muutis selle õpilastele huvitavaks, tekitas võistlusmomendi ning õppimine/ kordamine/ kinnistamine toimusid märkamatult ühise tegevuse käigus. Oluline oli, et õpilased said teadmiste kontrolli käigus koheselt teada ka õige vastusevariandi ning test andis võimaluse enda tulemust võrrelda klassikaaslaste omadega. Eesmärgiks seadsime 100% õigeid vastuseid ning selle saavutamiseks võis testi ka mitu korda korrata. Lõpuks saavutasid kõik õpilased seatud eesmärgi ning seeläbi võib ka kindel olla, et kõik olid soovitud õppematerjali ka omandanud.
3.b klassi digitunnis said kokku UUS ja VANA. Õpetaja Tiiu Maide juhendamisel õpiti kasutama QR-koodi ja läbi selle leiti LearningApp keskkonnas mäng, millega sai mänguliselt kinnistada teadmisi rehetoa sisutusest. 7. a klassi õpilaste ülesanne õpetaja Kadi Rinaldo tunnis oli kõigepealt leida telefoni abil vaste või definitsioon kolmele kunstimõistele, kasutades google otsingut.
Seejärel siirduti kunstinäitusele, kus igaüks pidi leidma 3 pilti, mis vastaksid leitud mõistetele - nt teos, mis oli abstraktne, ekspressionistlik või sisaldas kollaažielemente. Neid töid tuli pildistada ning koduseks tööks on saata õpetaja meilile oma fotod koos seletuskirjaga. Õpetaja Tiiu Naissoo tegi 7.v klassi õpilastele kirjanduse tunnis tunnikontrolli eelnevalt külastatud Lydia Koidula muuseumis õpitu kohta. Kahoot’i kasutamine muutis teadmiste kontrolli huvitavaks ja lõbusaks ning andis võimaluse enda teadmisi koheselt võrrelda teiste omadega.
|
Päevaraamat
Päevaraamat kajastab Pärnu Vanalinna Põhikooli igapäevaseid õppetunde, kus on kasutatud nutiseadmeid, digivahendeid või on rakendatud uuenduslikku õpet. Postitused
May 2016
Kategooriad
All
Suurtoetaja |